• Vážení rodičia,

niekedy sa stane, že sa Vaše dieťa príde "len" vyrozprávať, alebo si vypýtať radu. Trápia ho kamarátske vzťahy, nevie si sám poradiť so situáciou, má toho veľa v škole a občas aj doma. Veľakrát stačí vypočutie, nový pohľad na vec, nájdenie vhodného riešenia. Spoločne sa snažíme rozobrať situáciu a zmeniť prístup, správanie alebo nazeranie na problém. V prípade, ak by išlo o závažné veci, určite Vás kontaktujem.

Ako školská psychologička som tu pre Vás a môžete ma vyhľadať pre:

• riešenie problémov žiakov v správaní a učení,
          • riešenie problémov v sociálnych vzťahoch žiakov v triede,
          • pomoc integrovaným deťom, deťom s poruchami učenia a správania,
          • potrebu riešenia zmien v správaní a prežívaní žiakov,
          • vzniknutú akútnu krízu a realizáciu krízovej intervencie v škole, rodine, či pri pomoci spracovať traumatickú udalosť.

• Rozprávajme sa s deťmi o duševnom zdraví

• Hovoriť s deťmi o duševnom zdraví môže byť náročné, zvlášť v tomto období, keď sa mnoho detí uzatvára do seba. Psychológia z Ipčka (internetová poradňa mladých) vytvorili niekoľko možností ako nadviazať s deťmi rozhovor aj na tému duševného zdravia. Ak máte záujem, rady nájdete v priloženom linku

plagat_A4_podpora_dusevneho_zdravia_deti_vol.02.pdf