• Benefičný koncert 2015

•  Kultúrny dom praskal opäť vo švíkoch

Asi sme si už všetci zvykli, že v polovici decembra musí sála žarnovického kultúrneho domu zvládnuť obrovský nápor účinkujúcich a divákov.

Myslíme, že nemusíme zdôrazňovať, prečo je tomu tak. Veď každý už asi vie, že práve v tomto čase sa chystá  top kultúrne podujatie, na ktoré sa teší veľké množstvo ľudí zo Žarnovice a okolia. Áno – reč je o benefičnom koncerte, ktorý tradične pripravujú pedagógovia a žiaci zo Základnej školy na Ulici Fraňa Kráľa.

Tentokrát sa táto milá udalosť konala 10. decembra a hľadisko sa v priebehu desiatich minút zaplnilo do posledného miesta. Aj táto skutočnosť dokazuje, že benefičný koncert sa stal stabilnou súčasťou žarnovických Vianoc a bez neho by to nebolo to pravé orechové.

Vianočnú atmosféru hneď v úvode navodila riaditeľka školy Mgr. Gabriela Debnárová, ktorá vo svojom sviatočnom príhovore všetkých privítala a pripomenula, že Vianoce nie sú len o dostávaní, ale hlavne o stretnutí s najbližšími a ich obdarovávaní .

Práve tejto myšlienky sa držali aj účinkujúci a benefičný koncert venovali ako nádherný darček k Vianociam tým, ktorých majú najradšej – svojim rodičom, starým rodičom a známym. Darček to bol vskutku exkluzívny. Previazaný bol stuhami krásnych vianočných melódií a piesní, úžasných tancov, veselých básní a scénok. Jeho rozbaľovanie trvalo skoro dve hodiny. Tie však ubehli veľmi rýchlo. U všetkých obdarovaných zanechali pocit sviatočnej atmosféry Vianoc, ale aj spokojnosť ,nadšenie a radosť, pretože to bol darček pripravený s veľkou láskou.

Veď kto by sa netešil z toho, že môže svoju ratolesť vidieť na javiskových doskách , v nádherných kostýmoch (tu patrí veľké poďakovanie hlavne p. Smelákovej, ktorá väčšinu z nich ušila) a vo veľkom umeleckom nasadení. Tieto okamihy naozaj stáli za to a mnohým sa pri ich vzhliadnutí od dojatia zaleskli v očiach slzy.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na tomto nádhernom predstavení. Bol to zážitok, ktorý pohladil dušu všetkých divákov a na dlhú dobu v nich zanechal pocit krásna.

Text : A. Kukučková

záznam s koncertu: http://www.portal.panoramapro.sk/index.php/kultura/9001-v-beneficny-koncert-deti-zs-na-ulici-frana-krala