• Robotika

• V školskom roku 2019/2020 je na našej škole otvorený kružok robotiky aj pre žiakov z  iných škôl.

Krúžok je venovaný príprave na robotickú súťaž First Lego League.

Krúžoka vznikol s podporou projektu

First Lego league, regionálne kolo Žiar nad Hronom 2019/2020

• Národný projekt:
            • IT Akadémia
            • Krúžok
            • Robotika
            • Stav
            • Verejný
            • Obsadenosť
            • plný
      • Fll tím Idroid

• Dňa 11.12.2019 sa náš znovuzrodený tím "Idroid" zúčastnil regionálneho turnaja súťaže First Lego League v Žiari nad Hronom. Táto medzinárodná robotická súťaž každoročne zaujme tisícky detí z celého sveta. Naši žiaci  pod vedením p. učiteľa Radovana Medoviča a s podporou národného projektu IT akadémia reprezentovali našu základnú školu. Po vynikajúcom výkone žiakov, ktorí boli prvý krát na takejto súťaži, dosiahli vynikajúce výsledky. V hlavnej súťaži Robot game sa prebojovali až do semifinále, kde nakoniec obsadili skvelé 4. miesto. V súťaži Team work boli dokonca na 3. mieste. Celkovo obsadili výborné 6. miesto. Za ich sympatické správanie a bojovný výkon počas celej súťaže sa im rozhodcovia a porotcovia rozhodli udeliť "Mimoriadnu cenu poroty". Všetkým členom tímu Idroid (Henrich Mokrý, Daniel Halaj, Karol Matyas, Hugo Martinec a Richard Peťko) srdečne gratulujeme.