• Žiak roka 2014/2015

•      Najlepší boli ocenení Pred niekoľkými dňami zazvonil zvonec vo všetkých školách poslednýkrát v tomto školskom roku a žiakom dal na známosť, že najbližšie dva mesiace ich čakajú len dni plné oddychu a bezstarostného ničnerobenia. Veď desať mesiacov „ ťažkej školskej driny “ dá človeku poriadne zabrať. Všetci však dobre vieme, že žiaci sú rôzni... Jedni sa počas roka veľmi nenatrápia a držia sa hesla, že nejako už len bude. Pre ďalších je škola iba povinnou jazdou, v ktorej sú najzaujímavejšie prestávky alebo to, ako porušiť školský poriadok. Našťastie, stále sú aj takí žiaci, ktorí si uvedomujú dôležitosť a potrebu vzdelania a svojou prácou a výsledkami, ktoré dosahujú, robia radosť nielen sebe, ale aj širokému okoliu. Správa o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2014/2015 24 Aj v Základnej škole na Ulici Fraňa Kráľa sa nájdu všetky typy spomínaných žiakov. Je potešiteľné, že tých šikovných, cieľavedomých a po nových vedomostiach prahnúcich je stále dosť. Práve z nich bolo na základe presných kritérií vybraných 43 žiakov, ktorí boli nominovaní na ocenenie Žiak roka. Toto ocenenie mohli získať za aktívnu účasť vo vedomostných, umeleckých alebo v športových súťažiach. Piaty ročník tejto slávnostnej akadémie sa uskutočnil 17. júna 2015 v Kultúrnom dome v Žarnovici. Že išlo o udalosť na vysokej úrovni, dokazovalo aj krásne naaranžované javisko, štedré dary od sponzorov, slávnostná recepcia, výborne nachystaná moderátorka a bohatý kultúrny program popretkávaný poéziou, spevom a hudbou. Vďaka milej a dobre pripravenej videoprojekcii mohli rodičia nazrieť aj do školského diania a aj takýmto spôsobom sa dozvedieť, čo všetko ich ratolesti v škole prežívajú. Najdôležitejšou časťou celého príjemného popoludnia bolo však to, kvôli čomu sa všetci zišli - samotné oceňovanie. To si vzali na starosť tí najpovolanejší, resp. najpovolanejšie – zástupkyne riaditeľky školy Mgr. Miroslava Urbanová s PaedDr. Ľubicou Kasanovou a hlavne riaditeľka školy Mgr. Gabriela Debnárová, ktorá sa prihovorila všetkým prítomným a vyzdvihla úspechy žiakov nielen tohto, ale aj predchádzajúceho roka. Postupne si z ich rúk najvyššie ocenenia prevzali nasledovní žiaci : Emka Medovičová z II. B triedy zvíťazila v Umeleckej kategórii. Mirka Kosejová z III. B triedy sa stala najúspešnejšou v kategórii Najaktívnejší žiak. Vladimír Barbora z VIII. C triedy bol vyhlásený za najúspešnejšieho v Športovej kategórii. Barborka Adamová z VII. B sa stala najlepším žiakom vo Vedomostnej kategórii. V kategórii Kolektív roka sa tento rok umiestnili až tri kolektívy : FIRST LEGO LEAGUE ( M. Mičík, T. Uškert, S. Zelinová, K. Gáborová, V. Muhová, D. Gašparík ), FUTSAL ( V. Barbora, R. Bocian, M. Bavlšík, J. Šturek, R. Šarközi, H. Jančo, M. Huba, A. Mihálik ), MLADÍ ZÁCHRANÁRI CO ( B. Adamová, K. Fusková, B. Udička, Š. Košút ). Udelená bola aj špeciálna cena riaditeľky školy. Za vynikajúce úspechy a šírenie dobrého mena školy nielen doma, ale aj v zahraničí ju získali členovia First Lego League tímu. Celkovým víťazom a zároveň Žiakom roka sa stal žiak IX. A triedy Miloš Mičík. Miloš si toto ocenenie určite zaslúžil, pretože celých deväť rokov patril medzi šikovných a svedomitých žiakov a farby žarnovickej školy úspešne zastupoval v matematických, fyzikálnych, chemických, jazykových a geografických súťažiach. Správa o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2014/2015 25 Čo dodať na záver? Minimálne dve slová – blahoželáme a ďakujeme. Blahoželáme všetkým oceneným žiakom a želáme im, aby sa im aj naďalej darilo. Dúfame, že sa stanú svetlým príkladom pre svojich spolužiakov a motivujú aj ich k väčšej usilovnosti a práci na sebe. Slovo ďakujem patrí všetkým učiteľom, ktorí ako prví zachytili talent a nadanie svojich žiakov a snažili sa ho rozvíjať a podporovať, ale aj sponzorom, ktorí túto peknú akciu aj tento rok štedro podporili.