• NA STIAHNUTIE: Z_historie_skoly.doc

Spoločne sa pozrime do histórie našej školy, ktorú nám približujú školské kroniky...

Vyučovať sa začalo na Meštiackej škole v Žarnovici v septembri 1933.
          Štyri triedy navštevovalo 209 žiakov. Keďže škola nemala svoje priestory, provizórne sa vyučovalo v náhradných priestoroch.
          Po kúpení pozemku od pani Márie Fusekovej sa v roku 1949 začali prípravy na stavbu 14 triednej školy.
          Napriek problémom bola budova 25. júla 1953 skolaudovaná a 1. septembra 1953 sa začalo vyučovanie.
          Nové podmienky vytvárali predpoklad vzniku kvalitnejšieho rozvoja vyučovania.
          Na zveľaďovaní školy a okolia sa podieľali všetci - žiaci, učitelia, rodičia.
          Začali pracovať krúžky, nacvičovalo sa divadlo, usporadúvali sa besedy, večierky, výlety.
          Súčasťou školy bola i SVŠ (Stredná všeobecno-vzdelávacia škola) a neskôr gymnázium.
          Prvý raz sa maturovalo v roku 1957. V roku 1973 bolo gymnázium pričlenené ku Gymnáziu v Novej Bani.
          Významným medzníkom bol rok 1989, kedy aj školstvo reagovalo na udalosti v našom štáte.
          Do výuky sa zaraďuje povinné vyučovanie nemeckého a anglického jazyka.
          Rok 1998 bol ďalším medzníkom našej školy. Bol dokončený pavilón A novej školy, ku ktorému pribudol v roku 2000 pavilón B.
          Naši žiaci sa každoročne zapájajú do rôznych športových, umeleckých súťaží a olympiád, v ktorých dosahujú výrazné úspechy.