Profil školy

V údolí rieky Hron v nadmorskej výške 230m  v západnej časti slovenského stredohoria leží okresné mesto Žarnovica. Mesto Žarnovica patrí do Banskobystrického kraja a má okolo 6500 obyvateľov. Nachádzajú sa tu dve základné školy. Našu školu nájdete na Ulici Fraňa Kráľa na žarnovickom sídlisku. Vyučuje sa v troch budovách – v pôvodnej budove, v prístavbe a v novostavbe, kde sa učia žiaci prvého stupňa. V súčasnosti škola prechádza kompletnou rekonštrukciou a od septembra by sa žiaci mali nasťahovať do vynovených priestorov.

Zameranie školy

1.Poskytovať kvalitné základné vzdelanie zamerané na prevenciu patologických javov

2.Rozvíjať komunikačné schopnosti u žiakov

- v slovenskom jazyku