• Benefičný koncert 2008

• Fotografie z Benefičného  koncertu si môžete pozrieť kliknutím na jednotlivé časti programu:

1. Jar

2. Leto

3. Jeseň
          4. Zima
          5. Záver

6. Výstavka

Spoločne si hviezdy priať...

Čas pred Vianocami je typický množstvom kultúrnych podujatí, ku ktorým to svoje   každoročne pridávajú aj žiaci a učitelia  našej Základnej školy na Ulici Fraňa Kráľa. Tento rok koncert nebol spojený iba s Vianocami. Moderátorka a  hlavná režisérka programu Mgr. Eva  Feldsamová so svojimi asistentkami predstavujúcimi štyri ročné obdobia, nás previedli celým rokom. Žiaci našej školy sa predstavili v úlohe jarných kvietkov, malých vrabčekov, žiakov verbujúcich škôlkárov do školy, či veselých druhákov pod dáždnikmi. Leto nám odhalilo aj ľudové tradície, ktoré ako sa ukázalo,  ešte stále nevymreli a tešia sa veľkej obľube. Potom už na javisko dorazila partia prázdninujúcich, ktorí si nezabudli priniesť ani plutvy. Spoločenský tanec a temperamentných country tanečníkov vystriedala  skupinka  mladých rockerov, ktorí uzavreli letný blok. Jeseň uviedli roztancované farebné listy zo stromov. V scénke Pagáčiky mohli diváci vidieť, že máme naozaj skvelé herecké talenty. Malí trpaslíci sa snažili pani Jeseň rozosmiať, ale ona zostala upršaná. A tak do sychravých jesenných dní prišli naši známi odborníci - Dr. Maximilián Zdravie a Teodor Choroba, ktorí nám povedali čo-to o zdravotnej prevencii. Báseň o zuboch a tanec zubov ukončili toto ročné obdobie a odzneli fanfáry pre pani Zimu, ktorá so sebou priniesla tú správnu zimno-vianočnú atmosféru. Pomôcť jej prišli chlapci z dua „A je to“, ktorí sa snažili zabezpečiť vianočný stromček. Keďže sa im to tradične nevydarilo, situáciu zachránili tancujúce snehové vločky. Báseň Každý deň,  dojímavý tlkot srdca a záverečná pieseň Spoločne umocnila vo všetkých atmosféru prichádzajúcich sviatkov. Potom už nasledovalo záverečné  veľké finále a správa pána riaditeľa Mgr. Milana Kotrého, že sa vyzbieralo rekordných 11 591 Sk (384,75 €).

Treba dodať, že k hladkému priebehu celej akcie okrem samotných zanietených účinkujúcich, ktorých perfektne pripravili a trpezlivo až do ukončenia programu v zákulisí strážili ich pani učiteľky,  prispeli manželia Medovičovci, ktorí zabezpečovali hudbu a ozvučenie, Ing. Michal Závalec, ktorí zabezpečoval osvetlenie a Mgr. Rajnohová, ktorá sa starala o organizačné zabezpečenie podujatia. Výstavku z prác našich žiakov vo vestibule pripravila Mgr. Gabriela Suchá.

Chceme sa poďakovať všetkým rodičom, pozvaným hosťom a širokej verejnosti za tento finančný príspevok a tiež za to, že aj napriek nedostatku miesta v preplnenej sále boli skvelým publikom. Naše ďakujem patrí aj  pani Eve Hanulovej za foto a výbornú spoluprácu, Bc. Vierke Šedivcovej za materiály na výzdobu javiska, firme Barimex za kvetinovú výzdobu a pani Soni Sirotnej za nádherné aranžmá-symboly jednotlivých ročných období.

Vážení priatelia našej školy, dovidenia na Benefičnom koncerte opäť o rok!!!