• Info k zápisu do 1. ročníka

Kedy:  9. a 10. apríla 2024 od 13,00 do 16,00

Kde: v budove 1. stupňa ZŠ

Vážení rodičia!

• Prosíme Vás  o priebežné vypĺňanie elektronickej prihlášky na vzdelávanie v ZŠ, ktorá je k dispozícii na našej stránke. Po vyplnení a odoslaní prihlášky si následne prihlášku vytlačíte. Podpísanú obidvomi zákonnými zástupcami ju donesiete v čase zápisu do školy.

• Zákonní zástupcovia dieťaťa sú povinní prihlásiť dieťa, ktoré k 31.08.2024 dosiahne 6 rokov (deti narodené od 01.09.2017 do 31.08.2018), ale aj dieťa, ktoré pokračovalo v plnení predprimárneho vzdelávania v MŠ (ktorému bol odložený začiatok povinnej školskej dochádzky).

• Rodičia, ktorí nemajú možnosť zaslať prihlášku elektronicky, vypíšu si prihlášku v deň zápisu, alebo si vyzdvihnú prihlášku v listinnej podobe osobne v ZŠ, prípadne si ju stiahnu z webového sídla ZŠ.

• Na zápis je potrebné doniesť:
          • rodný list dieťaťa ,
          • Vaše občianske preukazy na overenie správnosti údajov,
          • vytlačenú elektronickú prihlášku na vzdelávanie v ZŠ podpísanú obidvoma rodičmi.

Podpis oboch zákonných zástupcov dieťaťa na prihláške sa nevyžaduje len v prípade:

• ak jednému z rodičov bol obmedzený alebo pozastavený výkon rodičovských práv a povinností ( doložiť doklad, napr. neoverenú kópiu rozhodnutia súdu…),
          • ak jeden z rodičov nie je schopný zo zdravotných dôvodov podpísať sa (doložiť potvrdenie od všeobecného lekára),
          • ak zadováženie súhlasu druhého rodiča je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou.

• Ak chce rodič požiadať o výnimočné prijatie dieťaťa, ktoré nedovŕšilo vek 6 rokov k 31.08.2024, musí spolu so žiadosťou priniesť:
          1. vyjadrenie príslušného centra poradenstva a prevencie,
          2. odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast,
          3. doklad o získaní predprimárneho vzdelania.

V prípade, že sa nemôžete vo vyhradenom čase dostaviť na zápis, volajte na t.č. 0911 467 946 za účelom dohodnutia náhradného termínu.

Ďakujeme a vážime si Váš záujem o našu školu.