• Školský špeciálny pedagóg -

Mgr. Martina Struhárová

Pracujem so žiakmi 1.stupňa. Na starosti mám deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami (ŠVVP), predovšetkým s vývinovými poruchami učenia – dyslexiou, dysgrafiou, dysortografiou, dyskalkúliou, deti s ADD, ADHD, s poruchami autistického spektra. Náplňou mojej práce je aj prevencia, depistáž  - vyhľadávanie detí s možnými rizikami (hlavne v 1. ročníkoch) vo výchovno-vzdelávacom procese. Cieľom je aby dieťa malo rovnaké šance ako spolužiaci - hlavne reedukáciou porúch, v spolupráci s rodinou dosiahnuť možnú nápravu, naučiť dieťa pracovať s kompenzačnými pomôckami, rozvíjať metakognitívne funkcie, systémovou  prácou rozvíjať oslabené funkcie (oblasti percepcie).

S deťmi so ŠVVP pracujem v súlade s Metodickými pokynmi MŠ pre žiakov so ŠVVP v bežných základných školách.. Hodnotenia  teda zohľadňujú ich znevýhodnenia.

Kontakt: Martina.Struharova@zskralazc.sk
        Konzultácie pre žiakov, učiteľov a rodičov sú poskytované individuálne, na základe dohody, každý pracovný deň v čase 7:30-15:00.

Metódy podpory:

• Efektívne učenie - podpora učenia pri prechode na II. stupeň