• Benefičný koncert 2011

Fotografie si môžete pozrieť vo Fotoalbume!!!.

Vianočná paráda na benefičnom koncerte

15.12.2011, 9 dní pred Vianocami, 170 účinkujúcich, skoro 500 divákov, niekoľko týždňov skúšania a nacvičovania....

Toto sú čísla, ktoré nezasväteným asi veľa nepovedia. Ale keď sa doplnia nasledovné informácie a povie sa Základná škola na Ulici Fraňa Kráľa a vianočný benefičný koncert, rozprávkové tajomstvo sa začína postupne odkrývať...Stačí už len zdvihnúť oponu.

Obyvatelia Žarnovice a blízkeho okolia si už zvykli, že v predvianočnom čase, keď už horí tretia adventná svieca, sa vďaka vystúpeniu žiakov žarnovickej základnej školy môžu ako švihnutím čarovného prútika ocitnúť v nádhernej rozprávke.

Nebolo tomu inak ani tento rok. Úplne preplnená sála kultúrneho domu naznačovala, že ľudia majú rozprávky radi a zároveň predznamenávala, že očakávania publika sú veľké. Veď úroveň benefičného koncertu každým rokom stúpa. Ale na túto skutočnosť boli všetci účinkujúci spolu s hlavnou moderátorkou večera dobre pripravení.

V krásnom dvojhodinovom programe, ktorý svojím predvianočným príhovorom slávnostne otvorila riaditeľka základnej školy Mgr. Gabriela Debnárová, priniesli deti svojim rodičom, starým rodičom a všetkým známym mnoho darčekov v podobe nápaditých scénok, tancov, piesní a umeleckého slova. Zázračne sa im podarilo mnohých divákov vrátiť do detských a študentských čias a s úsmevom, a možno aj s malou dávkou nostalgie, ich nechať spomínať na obdobie, keď sa masovo cvičila Spartakiáda, v televízii kraľovali včielka Maja a Majka z Gurunu,deťom dával dobrú noc   Macko Uško, dospelí sa smiali na Kubových príhodách, tancovali letkis a rock and roll a spievali si Gottovu Lady Carneval.

Aká by to však bola rozprávka, keby v nej dobro nezvíťazilo nad zlom? Určite nie veľmi vydarená. Preto bolo potrebné urobiť poriadok s nazlostenou ježibabou a dohovoriť vlkovi, aby kozliatka nechal na pokoji a radšej sa s nimi skamarátil. Ešte že sa k účinkujúcim dostal zázračný Arabelin prsteň.

Záver koncertu patril najmenším – prváčikom. Tí spolu s rozsvietenými lampášikmi priniesli aj želanie krásnych a spokojných Vianoc, ktoré by mali všetci stráviť v kruhu svojich blízkych, obklopení láskou, srdečnosťou a vzájomnou spolupatričnosťou. K tomuto želaniu sa v mene všetkých pedagógov a žiakov ZŠ pripojila aj moderátorka. Pri záverečnej piesni už obecenstvo hlasno tlieskalo a mnohým sa od radosti, ale aj od hrdosti na výkon svojich ratolestí, tisli slzy do očí.

A ako to už v rozprávkach býva, aj tu na konci zazvonil zvonček a oznámil, že krásnej rozprávke je koniec. Všetci však dúfajú, že príde aj ďalšia. A nevadí, že na ňu budú čakať celý rok. Každý predsa vie, že na dobré veci sa čakať oplatí.

Mgr. Andrea Kukučková