• Žiak roka 2008/2009

• Mesiac jún sa tradične spája s hodnotením končiaceho sa školského roka. Naša ZŠ Fraňa Kráľa tento rok opäť pripravila slávnostnú akadémiu Žiak roka, na ktorú sa z celkového počtu 649 žiakov dostalo 42 najúspešnejších, ktorých úspechy prišli oceniť ich rodičia, pedagógovia, zástupcovia mesta a pozvaní hostia. Vďaka sponzorom, ktorých mená si môžete prečítať na webovej stránke školy , na ocenených čakali veľmi hodnotné ceny. Nominácie boli v troch kategóriách –športovej, umeleckej a vedomostnej. Víťazkou športovej kategórie sa stala deviatačka Ivana Majerová, ktorá sa tento rok prebojovala do celoslovenského kola súťaže v ľahkej atletike. V umeleckej kategórii zvíťazil šiestak Martin Chmola, ktorý dosahoval výrazné úspechy v speve, hre na akordeón a verejnosť mohla tento rok sledovať aj jeho herecký talent. Prvenstvo vo vedomostnej kategórii dosiahol ôsmak Peter Kicko, ktorý dosahoval počas celého školského roka úspechy vo vedomostných súťažiach. Titul Najaktívnejšieho žiaka získala deviatačka Petra Abrahámová , ktorá sa počas tohto školského roku aktívne zapojila do množstva vedomostných a športových súťaží a aktívne sa podieľala na príprave viacerých kultúrnych podujatí. Tento rok bol ocenený aj najaktívnejší kolektív. Tým sa suverénne stal kolektív 9. B triedy za dlhoročné úspechy a aktívnu reprezentáciu školy. Titul Žiak roka 2008/2009 vyhrala deviatačka Radka Vozárová, ktorá excelovala predovšetkým vo výtvarných súťažiach, kde získala štyri celoslovenské prvenstvá, ale úspechy dosiahla aj v matematike, fyzike a chémii.
          V tento večer sme medailou ocenili aj našich oslávencov telocvikárov Mgr. Bielika a Mgr. Bačíka, ktorí si zaspomínali na svoje najväčšie úspechy. Symbolickou ružou sme sa poďakovali za dlhoročnú obetavú prácu pani učiteľkám Mgr. Ďurankovej a Mgr. Balážovej. V závere sme vyzdvihli prácu pána riaditeľa Mgr. Milana Kotrého, ktorý počas 12 rokov vykonával funkciu riaditeľa školy a svojou zanietenou prácou výrazne prispel k rozvoju školy a šíreniu jej dobrého mena.
          Bodkou za akadémiou bola slávnostná recepcia , na ktorej sme mohli osobne zablahoželať všetkým oceneným.
          Ďakujeme všetkým, ktorí podporili túto akciu. Veríme, že bola neopakovateľným zakončením tohto školského roka a uistila žiakov a pedagógov , že práca, ktorú spoločne robíme má zmysel.
          Mediálnym partnerom podujatia bola TV Panoráma. Záznam z oceňovania si môžete pozrieť v archíve TVP.

Pedagógovia ZŠ